BLOG NEDİR

Mini Web Sitesi

Blog, bireylerin kendi deneyimlerini, hobilerini ve eserlerini içeren makalelerin olduğu mini bir web sitesidir. Ancak artık kurumlarda web sitelerine trafik çekmek, kitleleri ile hızlı dialog kurabilmek ve hatta remarketing için blog kullanıyorlar.

Kişisel Başarı

Blog siteleri ile genelde tek bir konuya odaklanır ve kişinin o işteki uzmanlığını, bilgisini sergileyerek, konuyla ilgili takipçiler kazanmasını sağlar. Burada oluşan ilgiden kişisel tatmin sağlayabildiği gibi, isterse parada kazanabilir (reklam).

Blog Çeşitleri

Kişisel hobi blogları (fotoğrafçılık, bisiklet, dalgıçlık, yelkencilik vs.. aklınıza ne geliyor ise), gazeteci blogları, proje blogları, şirket veya marka blogları, mesleki bloglar (dişçi, hukukçu, emlakçı, mimar, sanatçı, psikolog..) gibi türleri vardır.

Blog Platformu

Wordpress.com, Wix, Blogspot, Ghost, Kirby, Medium, Postheaven gibi bir çok sitede ücretsiz (tabi yazılarınızın ortasına reklam girmesine izin vermelisiniz, blog linkinizde bu platformun adı da olur) yada ücretli blog sitenizi açabilirsiniz. Ciddi bir konuda profesyonel bir blog istiyorsanız, kendi sitenizi kurmanızı tavsiye ediyoruz.

İYİ BİR BLOG NASIL OLMALI

 • Müşteri kitlenize ulaşabilmek ve onu elde tutabilmek için mutlaka kaliteli, ilgi çekici içerik oluşturmalı ve blog sayfanızda düzenli olarak paylaşmalısınız (content marketing).
 • Yazılarınız ile alakalı profesyonel hazırlanmış grafik ve fotoğraflar kullanarak dikkat çekmelisiniz, unutmayın bilgi okyanuslarında resimler fark yaratır.
 • Bazı iş ve mesleki blog sitelerinden bir kaç örnek: Marketing Mentor, Dilara Koçak Sağlık Bloğu, Polkadotdental, Kevserin Mutfağı, Vbenzeri
 • Hedef kitleniz sayfanıza gelmez, onlara ulaşmak için sayfanızı tanıtmalısınız. Bütçe kullanarak Google SEO, Sosyal Medya Pazarlama ve Sitelere Reklam düşünebilirsiniz. Blogların en çok trafik aldığı yerler sırası ile:
Google
Sitelerden Link
Sosyal Medya
Direkt
Diğer

HİZMET KAPSAMI

Firmanızın ürünlerine veya uzmanı olduğunuz konuya dikkat çekmek, bu konuda takipçi kitlesi oluşturmak için iyi bir blog sayfası kurmalıyız. Ücretsiz hazır blog siteleri sizin beklentilerinizi karşılamıyor ise, daha etkileyici ve profesyonel bir blog sitesi arzu ediyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 • Amacınıza ve sektörünüze uygun bir tema seçiyoruz
 • Blog sitenize uygun yaratıcı bir isim ve domain adı alıyoruz
 • Hosting paketi ile birlikte tema kurulumu, sosyal medya linkleri ve menü ayarlarını yapıyoruz
 • Yeni bloğunuzu bir teaser ile sosyal medya kanallarınızda duyuruyoruz
 • Blog sitenizin en önemli ve ilk göze çarpan Ana Sayfası için yüksek kaliteli görsel çalışması yapıyoruz
 • Blog sayfanızda kullanılmak üzere filigran logolu, mesajlı etkiyici grafikler, fotoğraflar ve kısa videolar hazırlayarak ve sayfanıza yüklemesini yapıyoruz (opsiyonel)
 • Mevcut yazılı ve görsel içerikleri sayfalara yerleştiriyoruz
 • Sosyal Medya kanalları ve Google Ads için özel içerikler üreterek, hedef kitle bazlı reklam kampanyaları gerçekleştiriyoruz (opsiyonel)

FİYATLANDIRMA

Hizmetler